Обережно! Небезпечна знахідка!

 

Мінреінтегації спільно з партнерами – проектом Dovidka.info та благодійною організацією «Смарт ангел» – створено кілька просвітницьких відеороликів для дітей, присвячених мінній безпеці. 

Метою розробки та поширення цих матеріалів - нагадування про те, що третина України замінована або забруднена рештками зброї й техніки внаслідок війни. Тож мінна небезпека нині загрожує кожному – як дорослим, так і дітям. Наші діти мають знати, як виглядають міни-пастки, міни-розтяжки та інші їх види та, як діяти, коли знайшов міну. 

У цих відео - правила поведінки, які можуть вберегти життя.

https://drive.google.com/drive/folders/1Gcp0J3S-FdIPI2A8LYlSIXfckaYaTIcp

https://drive.google.com/file/d/1YUJmO1g9k9QVbvOMutLCjj_zxppN5IHb/view

https://drive.google.com/file/d/1V_60zLdOuroz1OHHFcuZs9FrGegZVE6k/view

https://drive.google.com/file/d/19Lu5cuoIH5XcwSaS_e8l7H1fQ07zC8cJ/view


Інформаційні матеріали на  тему протимінної  безпеки   навчально-методичного центру цивільного захисту  та безпеки життєдіяльності Вінницької області 

Що  потрібно  знати...

Що  потрібно  робити, якщо  ви  знайшли  небезпечний  предмет?

Що   робити - 6 обов'язковиї  правил

Важливі  поради  батькам! Як  розповідати  дитині  про  мінну  небезпеку...    
Важливі  поради  батькам! Якщо  ваша  дитина  принесла  небезпечний  предмет  додому  чи  у  двір...

   ПОСІБНИКИ ДЛЯ ДІТЕЙ ПРО ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ З ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИМИ ПРЕДМЕТАМИ

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій   забезпечило   виготовлення  навчальних  посібників  «Мінна безпека не без ПЕКа»  та  «Безпечний  Пекосвіт», де у форматі коміксів  надається розяснення  дітям про  основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами.   

Спільно з видавництвом «Ранок» дані навчальні  посібники  були розміщені   у  відкритому доступі  для  безкоштовного  завантаження

Завантажити  можна  тут

«Мінна безпека не без ПЕКа»  

«Безпечний  Пекосвіт»


ПАМ'ЯТКА

"ПОРЯДОК ДІЙ  У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ   ПІДОЗРІЛОГО ПРЕДМЕТА"

Виникнення надзвичайних ситуацій, спричинених вибухами, несе значну загрозу життю та здоров’ю людей, а також системам життєзабезпечення населення.

Шановні здобувачі  освіти! Дотримуйтесь правил безпечного поводження при виявлені підозрілого предмету схожого на вибухонебезпечний пристрій або невідомих предметів!

Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати. 

             У разі виявлення працівником навчального закладу предмета, що за зовнішнім виглядом та місцем залишення може бути вибуховим пристроєм (ВП), НЕОБХІДНО:

      -  негайно повідомити керівництво закладу про виявлення характерних ознак ВП, місце його знаходження, час виявлення та особу, яка виявила;

      -  проінформувати чергові частини УСБУ та УМВСУ у Вінницькій області;

      - до приїзду правоохоронних органів черговий працівник закладу організовує евакуацію людей з будівлі чи території, що знаходиться під контролем;

      -  оперативно виконувати всі рекомендації спеціаліста-вибухотехніка.

          УВАГА: забороняється самовільно виносити можливий вибуховий пристрій чи спробувати вивести його з ладу.


ОЗНАКИ, ЩО  ВКАЗУЮТЬ  НА МОЖЛИВУ НАЛЕЖНІСТЬ ПІДОЗРІЛОГО ПРЕДМЕТА ДО ВИБУХОВОГО ПРИСТРОЮ: 

 -  виявлення в адміністративних приміщеннях навчальних закладів (та у інших місцях перебування людей) валіз, пакунків, коробок та інших предметів, залишених у приміщенні (можливо із приховуванням);
-  наявність у виявлених предметів характерного вигляду штатних бойових припасів, навчально-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів чи їх елементів;
-  наявність у виявлених предметів звуку працюючого годинникового механізму;
- наявність у виявленому предметі запаху бензину, газу, розчинника, паливно-мастильних матеріалів, хімічних речовин тощо;
 -  наявність диму, що виходить з предмету;
- наявність у виявленого предмета елементів (деталей), що не відповідають його прямому призначенню;
- надзвичайно велика маса виявленого предмета (наприклад, невідповідність ваги коробки від цукерок, банки від кави, блокнота та інше);
- наявність будь-якого додаткового контакту предмета з об'єктами навколишньої обстановки;
-  наявність у дверях, вікнах будь-яких сторонніх предметів, закріпленого дроту, ниток, важелів, шнурів тощо;- наявність стороннього сміття, порушення ґрунту, покриття на газонах, тротуарах поблизу навчальних закладів за відсутності пояснень щодо їх виникнення у відповідних служб.

ДО ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ ВІДНОСЯТЬСЯ:

 • вибухові речовини – хімічні з’єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморозповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів.
 • боєприпаси, до яких відносяться:  бойові частки ракет, артилерійські боєприпаси (снаряди, міни), ручні гранати, авіаційні бомби,  інженерні боєприпаси (і протипіхотні міни), стрілецькі боєприпаси (патрони до пістолетів, карабінів, автоматів). 
піротехнічні засоби: -патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні),  петарди,  гранати,  вибухові пакети, ракети (освітлювальні, сигнальні);,  димові шашки. 

саморобні вибухові пристрої – це пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення: саморобні міни-пастки,  міни сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу.



У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ТА ПІДОЗРІЛИХ
МЕТАЛЕВИХ ПРЕДМЕТІВ НЕОБХІДНО:
• негайно припинити усі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів); 
• вивести (відвести) на максимальну відстань усіх людей (не менше 100 метрів), які знаходились поблизу, намагаючись рухатись назад по своїх слідах; 
• позначити небезпечне місце добре видимим орієнтиром, де знаходиться цей предмет; огородити його від сторонніх осіб, в тому числі дітей; 
Для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки матерії тощо. 
• повідомити про знахідку службу порятунку за номером 101. Повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета; 
• очікувати на безпечній відстані від місця знаходження вибухонебезпечного предмета на приїзд фахівців ДСНС та МВС, при цьому здійснюючи заходи щодо недопущення до небезпечної зони інших людей.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

 • палити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця, де знаходиться вибухонебезпечний предмет або предмет схожий на нього; 

• піднімати, витягувати з ґрунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти і розбирати будь-які вибухонебезпечні предмети;

 • переносити ці предмети в місця перебування людей. 

ПІД ЧАС ПРОГУЛЯНОК В ЛІСІ АБО В ТУРИСТИЧНОМУ ПОХОДІ:

 1. Ретельно вибирайте місце для багаття. Воно повинно бути на достатній відстані від траншей і окопів, що залишилися з війни. 

2. Перед розведенням багаття в радіусі п’яти метрів перевірте грунт на наявність вибухонебезпечних предметів (обережно зніміть лопатою верхній шар грунту, перекопайте землю на глибину 40-50 см або за допомогою щупу). 

3. Користуватися старими багаттями не завжди безпечно. Там можуть виявитися підкинуті військові «трофеї»або такі, що не вибухнули. 

4. У жодному випадку не підходьте до знайдених багать, що горять (особливо вночі).


 При виявленні підозрілого предмета суворо забороняється самостійно проводити з ним будь-які дії (торкатися, нахиляти, відкривати, переміщувати, підіймати, перерізати та ін.)

 Треба  пам'ятати,   що   марна  трата  часу   при  загрозі   вибуху   може призвести до людських жертв!

В усіх випадках про виявлення ознак вибухового пристрою або виникнення надзвичайної події повідомляти оперативних чергових правоохоронних органів невідкладно.

 

Черговий УСБУ у Вінницькій області - (0432) 53-13-09, 067-433-39-55;

 Співробітник УСБУ у Вінницькій області - 098-766-42-29;

Черговий ГУ МВСУ у Вінницькій області - (0432) 59-33-22, 59-33-23.





ОБЕРЕЖНО!  НЕБЕЗПЕЧНІ  ЗНАХІДКИ!











Немає коментарів:

Дописати коментар